W dniach 10 - 12 maja 2012 r. w Warszawie odbyło się seminarium dla trenerów Programu Przyjaciele Zippiego oraz jednodniowa konferencja z udziałem trenerów i realizatorów

Doroczne spotkanie trenerów było okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnego uczenia się oraz dzielenia  sukcesami i problemami we wdrażaniu Programu w całym kraju. Natomiast celem Konferencji było świętowanie siedmiu już lat obecności Programu Przyjaciele Zippiego w Polsce.

Gościem specjalnym konferencji była Caroline Lifford, reprezentująca angielską Fundację Partnership for Children, właściciela Programu. W dniach poprzedzających konferencję Caroline odwiedziła cztery warszawskie szkoły specjalne (Zespoły Szkół nr 92, 98, 105, 109), gdzie miała okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat naszego systemu kształcenia specjalnego, a także obejrzeć sposób prowadzenia zajęć Programu Przyjaciele Zippiego z uczniami w szkołach specjalnych. Było to możliwe dzięki uprzejmości dyrektorów szkół oraz zaangażowaniu p. Ewy Antoszkiewicz i p. Huberta Szczęcha – z Zespołu Szkół Nr 92.

W swoim wystąpieniu na Konferencji Caroline Lifford przedstawiła najważniejsze informacje związane z realizacją Programu Przyjaciele Zippiego na świecie.

mapka_zasigu

Ewa Antoszkiewicz zaprezentowała opracowany przez nią i dwie nauczycielki ze szkół specjalnych, dodatkowy zeszyt (wskazówki metodyczne do realizacji Programu PZ z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych), który od września będzie można zakupić wraz z pakietem materiałów do realizacji Programu.

W wystąpieniu bogato ilustrowanym zdjęciami  - Sylwia Kubacka i Siostra Izajasza z Przedszkola nr 224 w Warszawie – pokazały, jak można włączać rodziców przy okazji realizacji Programu. Zippi wędrujący z dziećmi do domów – stał się pretekstem do wspólnego spędzania czasu, wycieczek,  zwiedzania ciekawych miejsc, wspólnych rozmów, zabaw i  rozmaitych aktywności.

Dzięki Hani Kusowskiej z Elbląga, która przy wtórze gitary i uczestników konferencji, zaśpiewała stworzoną przez siebie piosenkę o przyjaciołach Zippiego – na Sali panowała radosna atmosfera majowego świętowania!

 

C.Lifford
C.Lifford C.Lifford
E.Antoszkiewicz
E.Antoszkiewicz E.Antoszkiewicz
konf
konf konf
konferencja
konferencja konferencja
przekazanie tur...
przekazanie turysty przekazanie turysty
Seminarium 2012
Seminarium 2012 Seminarium 2012
zdj.konf
zdj.konf zdj.konf

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Odmawiam